הסבה מקצועית למחפשי עבודה

בעקבות משבר הקורונה והבעיות שהוא גורם במערכת החינוך היו מי שחשבו שמערכת החינוך תעבור שינוי מרכזי ותעשה חשיבה מחדש לכל התפיסה החינוכית וכתוצאה מכך גם לתפקיד המורה. פרט לכך, בהנחה והידע מועבר באופן מקוון ובזום אז בוודאי שאין צורך במאות מורים אלא מספיק מורה אחת או שתיים תותחיות במיוחד שיעברו את התוכן ולאחר מכן ניתן לתרגל בקבוצות קטנות אך נראה כי מערכת החינוך אינה עומדת להשתנות אלא דווקא להעצים את התפיסות הנוכחיות וכתוצאה מכך דווקא עולה הדרישות למורים מכיוון שהכיתות קטנו באופן משמעותי (החלום הרטוב של כל מורה) בשל הצורך בקפסולות. הדרישה הגדולה למורים היא דווקא בשורה טובה מאוד למחפשי עבודה. כך שאם יש ברשותכם תואר אקדמאי במקצוע מדעי, גאוגרפיה, תנ"ך, לשון, פיזיקה או מקצועות הקשורות לגיל הרך, תוכלו תוך ארבעה חודשים מלאים של הכשרה מקצועית לעבור הסבה למקצועות ההוראה.

מורה בכיתה

תוכנית ההסבה היא במימון מלא על ידי הלוואות מותנות של משרד החינוך ומלגות של משרד הפיס, כך שאם באמת תעסקו במקצוע ותתמידו בו לא תצטרכו לשלם על ההכשרה שלכם. בשל מגבלות הקורונה ההכשרה תתבצע בצורה מרוכזת ומקוונת מה שמקל מאוד על אלו מכם שחיים בפריפריה או מתקשים להתנייד לטובת רכישת ההשכלה באופן יומיומי. בסוף ההכשרה תזכו לתעודת הוראה רשמית של משרד החינוך ותושמו במערכת כבר בספטמבר 2020, כלומר כבר בשנת הלימודים הקרובה. אם אתם זכאים לדמי אבטלה תוכלו להמשיך לקבל אותם במשך הלימודים.

חלק מהתוכניות שמוצעות היום כבר סגרו את ההרשמה אך ניתן למצוא תוכניות אחרות שעדיין פתוחות. אם מקצוע ההוראה פחות מדבר אליכם אז ניתן למצוא היום הסבות מקצועיות מרוכזות לאקדמאים לתכנות ולתחום ההי טק. גם כאן ניתן למצוא קורס ללא עלות כמו הקורס של מעבדות אינפנטי המציע מסלול של 28 שבועות שזה כשישה חודשים, ללא עלות וללא ניסיון קודם בפיתוח תוכנה עם מיקוד לדרישות של העולם האמיתי ולאחר מכן השמה בחברות היי טק מובילות. גם כאן הקורס מועבר בזום בצורה מרוכזת. שוויה הקורס מוערך בעשרות אלפי שקלים אם הייתם צריכים לשלם עליו בעצמכם ומה שחשוב הוא שבסופו מובטחת להם השמה במקום עבודה. ניתן לקבל מלגת קיום כהלוואה עם ריבית נמוכה או לחלופין להמשיך לקבל דמי אבטלה. לאפשרויות תעסוקה אחרות היכנסו אל – https://www.sahbak.co.il