ניתוח הקטנת חזה

אם יש לך חזה גדול בצורה לא פורפורציונלית שגורם לבעיות צוואר וכאבי גב או סימפטומים פיזיים ייתכן וכדאי לך לשקול ניתוח הקטנת חזה. רוב הנשים שעושות ניתוח להקטנת חזה מאוד מרוצות עם התוצאות של הליכים אלו וגם גברים שנמצאים במצב של חזה גדול באופן לא פרופורציונלי.

אבל כמו כל ניתוח גם במקרה זה יש יתרונות וחסרונות, תועלות וסיבוכים אפשריים שכדאי להכיר. לפני הניתוח כמובן שתתייעצו עם המנתח ותעברו על הדברים. חשוב מאוד לעבור על ההיסטוריה הרפואית הכללית שלכם וכן על היסטוריה הרפואית הספציפית של ניתוחי חזה שלכם אם יש לכם כזו. בהיסטוריה הרפואית נכלל לא רק היחיד עצמו אלא גם ההיסטוריה המשפחתית שלו ולכן חשוב לגלות למנתח כל מה מה שאתם יודעים על היסטוריה זו. כדאי להיות פתוחים עם המנתח ולא להסתיר דבר וגם להסביר מדוע אתם מעוניינים בניתוח. מנתחים טובים גם ידברו איתכן על ההיבטים הרגשיים ויזהירו אתכם שבדומה לניתוח שאיבת שומן, שינוי פיזי חיצוני לא בהכרח יפתור את ההיבטים הרגשיים שבהם תצטרכו לטפל בצורה אחרת. לעתים אף יתווספו היבטים כאלו אם לדוגמה התחושה בפטמות תאבד באופן חלקי או מלא.

בחלק מהבדיקות המנתח יצלם את החזה, ימדוד אותו וידבר איתך על כמה תרצי להקטין אותו וכמה רקמת שד תוסר ממנו כדי להגיע למטרה. כמו כן תדונו על ההכנה לניתוח ולהתאוששות ממנו. במקרים קיצוניים המנתח עלול לדרוש לבצע ממוגראמה או בדיקת חזה מעמיקה לפני הניתוח. בנוסף סביר להניח שתשאלי על הרגלים כגון עישון, נטילת תרופות מסוימות וכולי. גם כאן במקרים קיצונים ייתכן ותידרשי להפסיק לעשן לפרק זמן קצר לפני הניתוח או אחריו כדי להבטיח את ההתאוששות המלאה. הדבר נכון לעיתים גם לתרופות כגון אספירין, מורטין או אליוו. לאחר הניתוח תצטרכי בגדים נקיים להחלפה ומגבות, רצוי בגדים לא הדוקים ורחבים כדי שיהיה לך נוח להסתובב בהם. המנתח ימליץ לך על קרמים אנטי בקטריאלים לאיזורי החיתוך ואולי גם על קרח למקרה הצורך. חשוב מאוד לדאוג למלווה שיסייע לך להגיע הביתה לאחר הניתוח משום שלא תוכלי לנהוג בכוחות עצמך וגם אם תיקחי מונית עדיין כדאי לעשות זאת יחד עם מישהו נוסף.